Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Nostradamus’un 4 Kehaneti: 2024’te Neler Olacak?

Fransız astrolog ve kahin

Fransız astrolog ve kahin Nostradamus, ölümünden sonra bile dünyayı büyülemeye devam ediyor. 1555’te Les Propheties adıyla yayınlanan esrarengiz yazıları yüzyıllar boyunca yorumlandı ve tartışıldı. Nostradamus’un eserlerinde 2024 yılı için 4 büyük kehanet yer almaktadır.

Nostradamus kehanetlerine göre, günümüzde maruz kaldığımız şiddetli fırtınalar, kontrol edilemeyen yangınlar ve artan sıcaklıklar gibi yoğun hava olaylarına dair önceden bir bilgi sahibi gibi görünüyor. Kahin, kuraklaşan topraklar ve büyük sellerle ilgili yazdığı şiirlerle birlikte, tarımı yok eden ve hastalıklara, açlığa neden olabilecek “devasa dalgalar yoluyla çok büyük bir kıtlık” konusunda da uyarıda bulunuyor. Eğer bu öngörüler gerçekleşirse, önümüzdeki yıllarda daha ciddi iklim felaketleriyle karşılaşabiliriz.

 

Artan Jeopolitik Gerilimler

Nostradamus’un kehanetleri, gelecekte potansiyel jeopolitik çatışmalara da işaret ediyor. Çin’in küresel bir güç olarak yükselişi, spekülasyonlara yol açarak Çin ile ABD arasında yeni bir Soğuk Savaşın olasılığını gündeme getiriyor.

Nostradamus’un dörtlükleri, “kara ve deniz savaşı” ile “Kızıl düşman” ifadelerini içeriyor. “Kızıl düşman”ın komünist Çin devletini temsil ettiği düşünülebilir. Çin’in etkileyici deniz kuvvetleri göz önüne alındığında, diplomatik bir gerilim olasılığı göz ardı edilemez.

2024’te Kraliyet Krizi

Nostradamus’un kehanetleri, potansiyel bir kraliyet kargaşasına işaret ediyor.Kahin, baskılara dayanamayarak sürgüne gönderilen ve “Adaların Kralı” olarak anılan bir figürden bahsediyor. Kehanete göre, sürgün edilen bu figürün yerine “kralın izini taşımayan” birinin geçeceği öngörülüyor. Bu kehanet, Kral III. Charles’ın tahttan çekilmeye zorlanması ve Prens William yerine Prens Harry’nin tahta geçmesi olasılığını gündeme getirebilir. Ancak mevcut durum göz önüne alındığında, bu senaryo pek muhtemel görünmüyor.

Papa Değişimi

Nostradamus, 2024’te yeni bir Papa olasılığına işaret ediyor. Papa Francis’in 80’li yaşlarının ortasında olması ve sağlık sorunlarıyla mücadele etmesi, Vatikan’da değişim ihtimalini artırıyor.

Ancak Nostradamus, bu yeni liderin “görüşünü zayıflatacağı” ve pozisyonunu uzun süre koruyacağı konusunda da uyarıda bulunuyor. “Zayıflatmak” tabirinin ne anlama gelebileceği ise belirsizlik taşıyor.

 

YORUMLAR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Milli Piyango Yılbaşı Özel Çekilişi:
Sıradaki Haber Milli Piyango Yılbaşı Bilet Fiyatları 2024: Çeyrek, Yarım, Tam Bilet Fiyatları