var galleryTemplate = 3;
Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

En Az Tamir Gören Otomobil Markaları

En az sorun çıkartan otomobil markası hangisi? En az bozulan otomobiller hangileri? Tüm bu sorularınızın cevapları haberimizde.

En az sorun çıkartan

1- Mazda

Japon markalarıyla başladığımız listemizde, Mazda, CarMD tarafından düzenlenen “en düşük arıza yaşanan otomobiller” sıralamasında birinci olarak öne çıkıyor. Ancak, son aylarda marka Türkiye pazarından çekilme kararı almıştır.  Firma tarafından sağlanan yedek parça ve servis hizmetleri, bir süre daha 10 yıl boyunca devam edecektir.

 

2- Toyota

Listedeki ikinci sırada, yine bir Japon markası yer alıyor. Özellikle Türk sanayisinde “trigeri kayış değil zincir” şeklinde tanınan bu marka, motor ve şanzıman dayanıklılığıyla bilinmektedir.

3- Acura

Türkiye’de çok bilinmeyen bir Japon markası ile listemize devam ediyoruz. Japon üretici Acura 1986 yılından beri ABD, Kanada ve Hong Kong pazarına sunduğu lüks otomobiller ile biliniyor. Bir nevi Lexus rakibi diyebiliriz. Acura diğer markalar kadar popüler olmasa da en az bozulan otomobiller listesinin 3. sırasında.

4- Hyundai

Japon markalarının arasında kendine sağlam bir yer edinen Koreli üretici Hyundai, en sağlam otomobiller listesinde dördüncü sıraya yerleşti. Türkiye’de de belirli bir popülerlik kazanan Hyundai’nin Nisan 2023 satış rakamları, markayı iyi bir konumda gösteriyor. Önceki dönemde yaşanan şanzıman problemlerine karşı marka hızla önlem aldı ve tekrar en az arıza yaşanan otomobiller listesinde kendine sağlam bir yer buldu.

5- Honda

Türkiye’de modifiyeyi popülerleştiren bir marka ile devam ediyoruz. Japon üretici Honda, listemizin beşinci sırasında kendine sağlam bir yer ediniyor. Ülkemizde oldukça popüler olan Honda, geniş bir kullanıcı kitlesinin tercihi haline gelmiştir. En az arıza yaşananlar listesinde de Honda, beşinci sıraya yerleşmiş durumda.

YORUMLAR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir