var galleryTemplate = 3;
Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Türkiye Petrolleri Yatırım Reklamı Gerçek Mi ? Youtube TPAO Reklamı Gerçek Mi ?

Youtube’de sıkça karşımıza çıkan, ünlü siyasetçiler tarafından seslendirildiği iddia edilen youtube reklamları gerçek mi bu yazımızda sizlerle paylaştık.

Youtube'de sıkça karşımıza çıkan,

Youtube’de sıkça kullanıcı karşısına çıkan, Türkiye Petrolleri reklamı ile yatırım fırsatını yakala sloganı ile seslendirilen reklamlar sahte mi ? Ünlü siyasetçilerin videoları ile karşımıza çıkan ve seslerinin kullanıldığı bu reklam videosu ile ilgili detaylı bilgileri bu yazımızda listeledik. Herkesin sıkça karşısına çıkan ve sıkça araştırılan konulardan biri olan ”Türkiye petrolleri reklamı” ile ilgili bilinenleri listeledik.

Türkiye Petrolleri Reklamı Sahte Mi ?

Sosyal medyada video izlemek için girilen Youtube platformunda kullanıcıların karşısına çıkan, ünlü siyasetçilerin görüntüleri ve sesleri ile bilinen yatırım reklamının yapıldığı videonun gerçekliği oldukça sorgulanmaktadır. Bir çok sosyal medya kullanıcısı tarafından araştırılarak yorum yazılan yatırım reklamı sahtedir. Ünlü siyasetçilerin sesi ve görüntüleri ile sahteleştirilen bu reklam şikayet edilerek gündem olmuştur.

  • Reklamda yayınlanan ve yatırım reklamı yapılan Türkiye Petrolleri şirketinin herhangi bir yatırım kampanyası bulunmamaktadır. Videoda seslendirilen sesler ve görüntüler yapay zeka ile yapılan şaşırtma tekniğidir.

Anketi ve yatırım reklamı yapılan bu şirketin reklam üzerinden tıklanarak ilerlendiği zaman yabancı bir numara sizleri arayarak, yatırım yapmak istediğin şirket ile ilgili sizlere bilgi vererek, para yatırmanızı istiyor.

Yabancı numara üzerinden yapılan numarada verilen hesap numarası ve İban bilgisi dolandırıcılara ait olduğu bilinmektedir.

Yukarıda görseli verilen ankete geçerek iletişim numaranızı, bilgilerinizi verdiğiniz zaman yabancı bir numara sizlerle iletişime geçerek para yatırmanızı rica etmektedir.

Gerçek olmadığı bilinen bu videoda, ünlü siyasetçi ve iş adamlarının sesleri değiştirilerek yatırım yapmanızı ve ankete tıklamanızı istemektedir.

Sosyal Medyada Şikayetler Artmaktadır

Videoya ve yatırım fırsatı adı altında yapılan bu dolandırıcılığa karşı sosyal medyada oldukça yorum yapılmıştır. Vatandaşlar tarafından yapılan bazı yorumlar şöyledir:

YORUMLAR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Estetik, Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi
Sıradaki Haber Doktor Bülent Cihantimur Kimdir?