var galleryTemplate = 3;
Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

2024 Bedelli Askerlik Ücreti Ne Kadar Oldu?

Aralık ayı enflasyon rakamlarının açıklanmasıyla birlikte, memur maaş katsayısı oranında artan bedelli askerlik ücretleri 2024 yılı ilk yarısı için netleşti. Türkiye İstatistik Kurumu’nun (TÜİK) verilerine göre, 122 bin lira olarak açıklanan rakam, 2024 yılı için 180 bin liranın üzerine çıktı.

Aralık ayı enflasyon rakamlarının

Geçmişte yapılan düzenleme ile bedelli askerlik tutarı, memur maaş katsayısındaki orana sabitlenmişti. Bu çerçevede, yüzde 49,25’lik bir artışla, yeni bedelli askerlik ücreti 122 bin 351 liradan 182 bin 608 liraya yükseldi.

Ocak-Temmuz 2024 tarihlerini kapsayan zamlı tarifeyi yatıranlar, artan bedelli askerlik ücretiyle birlikte bedelli askerlik hizmetini yerine getirebilecekler. Milli Savunma Bakanlığı ise ilerleyen günlerde bedelli askerliğe ilişkin net rakamı açıklayarak, vatandaşlara bu konuda daha fazla bilgi verecek.

Taksit Yok Başvuru E-Devletten

Bedelli askerlik hizmeti için belirlenen ücret, peşin olarak ödenmekte olup taksitlendirme seçeneği bulunmamaktadır. Bedelli askerlik başvuruları, hem askerlik şubelerinde fiziksel olarak hem de e-Devlet üzerinden online olarak gerçekleştirilebilmektedir.

YORUMLAR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye İstatistik Kurumu'nun Aralık ayı
Sıradaki Haber Memur Ve Emekli Maaşlarında Zam Oranları Belli Oldu