var galleryTemplate = 3;
Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Ekmekci’den Taş Mektep MTAL Ziyareti

AK Parti Kastamonu Milletvekili Fatma Serap Ekmekci, Taşmektep’i ziyaret ederek açıklamalarda bulundu.

AK Parti Kastamonu Milletvekili

AK Parti Kastamonu Milletvekili Fatma Serap Ekmekci, tarihi okullarımızdan biri olan Taşmektep’i ziyaret ederek açıklamalarda bulundu.

Ekmekci, okul ziyareti ilgili şu açıklamalarda bulundu:

“Tarihi bir buçuk asır önceye uzanan, dönemin usta ve zanaatkarlarının yetiştirildiği Mekteb-i Sanayi’nin ruhunu devam ettiren, ilimizin tarihi eğitim ve öğretim kurumu Taş Mektep MTAL’yi ziyaret ederek kıymetli öğretmenlerimiz ve her birinin gözünde ışık parlayan öğrencilerimizle görüştüm.

Okulumuzun tüm bileşenleri ile eğitim ve öğretim çıtasını her geçen gün daha da yukarı koymak için gayret gösterdiğini sevinerek takip ediyoruz.

Taşmektep Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, müfredat kapsamında gösterdiği işlev yanı sıra ülkemizdeki emsal kurumlara örnek olacak çalışmaları da başarı ile yürütüyor. Okulumuzda faaliyette olan ‘Egzoz Emisyon Ölçümü İstasyonu’, TSE belgeli yetkili olarak ülkemizde okul bünyesinde açılan 2. egzoz emisyon ölçüm istasyonudur. Motorlu Araçlar Teknolojisi Alanı’nda böylesi bir öncülüğe imza attığı için okulumuzu kalbi duygularımla kutluyorum. İstasyonda kamu ve özel tüm araçların egzoz emisyonu yapılmaktadır. Yine aynı alanda oto lastik değişimi işlemleri de yapılmaktadır. Kamu kurumları başta olmak üzere vatandaşlarımızı bu alanda okulumuzu desteklemeye davet ediyorum.

Son beş yıldır TEKNOFEST Liselerarası Elektrikli Araç Yarışması’na katılan okulumuz, geçtiğimiz yıl ivmelenme kategorisinde Türkiye birinciliğini kazanarak ilimizi sevince boğdu. 2024 yılı elektrikli araç ekibi TEKNOFEST yarışmaları için çalışmaya başladı, tüm desteğimle yanlarında olacağım.

Okulumuz namına bir diğer sevindirici gelişme ise Mobilya ve İç Mekan Tasarımı Alanı’nda 26 çeşit ahşap oyuncak üretimini yapmasıdır. 2022-2023 Eğitim öğretim yılında 155 bin takım ahşap oyuncak Milli Eğitim Bakanlığı okul öncesi okullarına dağıtılmak üzere üretilmiş ve Bakanlığa teslim edilmiştir.

Okulumuzun tüm paydaşlarına emeklerinden dolayı teşekkür ediyorum ve elimden gelen destekle omuz başlarında duracağımın altını çiziyorum.” açıklamalarında bulundu.

YORUMLAR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kastamonu Valisi Meftun Dallı, yeni
Sıradaki Haber Vali Meftun Dallı’dan Yeni Yıl Mesajı