var galleryTemplate = 3;
Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

MSÜ Başvuruları Başladı

ÖSYM, 3 Mart’ta Düzenlenecek 2024 MSÜ Askeri Öğrenci Aday Belirleme Sınavı İçin Başvurular Başladı.

ÖSYM, 3 Mart'ta Düzenlenecek

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezince (ÖSYM) 3 Mart’ta yapılacak olan 2024 Milli Savunma Üniversitesi (MSÜ) Askeri Öğrenci Aday Belirleme Sınavı başvuruları başladı. ÖSYM’nin internet sitesi üzerinde yer alan açıklamaya göre, başvurular 3 ocakta başlayacak ve 30 Ocak’a kadar devam edecek.

Sınava girecek adaylar, başvurularını ÖSYM Başvuru Merkezleri aracılığıyla, ÖSYM’nin https://ais.osym.gov.tr internet adresinden bireysel olarak ya da ÖSYM Aday İşlemleri mobil uygulamasından yapabilecek. MSÜ başvuru ücreti bu yıl 295 TL olarak açıklandı.

 

ÖSYM’den yapılan açıklamada; “2024 Millî Savunma Üniversitesi Askerî Öğrenci Aday Belirleme Sınavı (2024-MSÜ), 3 Mart 2024 tarihinde uygulanacaktır.

Sınava başvurular, 3-30 Ocak 2024 tarihleri arasında yapılacaktır.

Adaylar, başvuruların 3 Ocak 2024 günü saat 10.00’dan itibaren ÖSYM Başvuru Merkezleri aracılığıyla veya ÖSYM’nin https://ais.osym.gov.tr adresinden bireysel olarak veya ÖSYM Aday İşlemleri Mobil uygulamasından yapabilecektir.

Sınava ilişkin ayrıntılı bilgi 2024-MSÜ Kılavuzu’nda yer almaktadır. Adaylar Kılavuza aşağıdaki bağlantıdan erişebilecektir. Sınava başvuracak adayların Kılavuzu dikkatle incelemeleri gerekmektedir.

2024-MSÜ’ye başvuran adayların, Harp Okulları ve Astsubay Meslek Yüksekokulları 2’nci Seçim Aşamalarına katılabilmeleri için ayrıca Başkanlığımızca uygulanacak olan 2024 Yükseköğretim Kurumları Sınavı’na (2024-YKS) başvurularını yapmaları ve Harp Okulları için 2024-YKS’nin 1. Oturumu olan Temel Yeterlilik Testi (TYT) ile 2. Oturumu olan Alan Yeterlilik Testlerine (AYT), Astsubay Meslek Yüksekokulları için 2024-YKS’nin 1. Oturumu olan Temel Yeterlilik Testine (TYT) girmeleri gerekmektedir.” diye açıklandı.

YORUMLAR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Esenyurt'ta Yoğun Kar Yağışı Beklenmesi
Sıradaki Haber İstanbul’da O İlçede Yarın Okullar Tatil Edildi