var galleryTemplate = 3;
Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

15 Yoğun bakım ünitesi vatandaşın hizmetine açıldı

Kastamonu Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde 2’nci basamak 9 yataklı, Tosya Devlet Hastanesi’nde 2’nci Basamak 6 yataklı olmak üzere toplam 15 adet 2’nci basamak Yoğun Bakım Ünitesi hizmete açıldığı duyuruldu.

Kastamonu Eğitim ve Araştırma

Kastamonu Eğitim Ve Araştırma Hastanesinde hizmete sunulan 15 adet 2’nci Basamak Yoğun Bakım Ünitesi ile Kastamonu’dan gerçekleşecek olan il dışı yoğun bakım sevklerinin de önüne geçileceği ve sunulan bu hizmet ile Kastamonu yoğun bakım yatak sayısına önemli bir katkı sağlandığı dile getirildi.

İl Sağlık Müdürü Uzm. Dr. Çağdaş Derdiyok; “İlimiz önemli bir sorununu daha azaltmak için başlattığımız yeni yoğun bakım ünitesi açılması çalışmasında; Kastamonu Eğitim ve Araştırma Hastanemiz ve Tosya Devlet Hastanemizde çok kısa bir sürede gerçekleştirdikleri bu hizmete katkılarından dolayı Kastamonu Eğitim ve Araştırma Hastanesi Başhekimi Prof. Dr. Zafer Ergül ve Tosya İlçe Sağlık Müdürü ve aynı zamanda Tosya Devlet hastanesi Başhekim Vekili Dr. Murat Karakaş nezdinde, hastane yönetimlerine ve Görev yapan doktorlarımıza ve tüm personelimize verdikleri destek, emek ve katkıdan dolayı teşekkür ederim. Sağlık hizmetlerinde var olan ihtiyaçları gidermeye ve imkanlarımızı daha verimli kullanmaya devam edeceğiz. Süreçte yeni yapacağımız çalışmalarla da vatandaşların hastalıklarına şifa olacağımız düşüncesine inancımız tamdır” dedi.

 

YORUMLAR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kış mevsiminin olmazsa olmazı kar
Sıradaki Haber Kastamonu’da 257 köy yolu karlar altında kaldı