var galleryTemplate = 3;
Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Yapay Zekanın Seçtiği Tüm Zamanların En İyi 10 Aksiyon Filmi

Son zamanların oldukça konuşulan teknolojilerinden biri olan ”Yapay Zeka” bu seferde film seçmemize yardımcı olmakta

Son zamanların oldukça konuşulan

Son zamanların oldukça konuşulan teknolojilerinden biri olan ”Yapay Zeka” bu seferde film seçmemize yardımcı olmakta. Herkesin en çok merak ederek araştırdığı filmleri yorum ve puanlamalarına göre karşımıza çıkartıyor. Yapay zeka tarafından seçilmiş gelmiş geçmiş en iyi 10 aksiyon filmini bizlerde yazımızda derledik.

 • Yıldız Savaşları Serisi (Star Wars Series)
 • Terminatör 2: Mahşer Günü (Terminator 2: Judgment Day)
 • Matrix Serisi (The Matrix Series)
 • Hızlı ve Öfkeli Serisi (Fast & Furious Series)
 • Kara Şovalye (The Dark Knight)
 • John Wick Serisi
 • Gladyatör (Gladiator)
 • James Bond Serisi
 • Kill Bill Serisi
 • Savaş Yıldızı Galaktika (Starship Troopers)

  Yapay Zeka Tarafından Seçilmiş En iyi 10 Aksiyon Filmi 

  Her ne kadar yapay zeka bizler için en iyi 10 filmi seçmiş olsa da unutmayın ki aksiyon türünde pek çok harika film vardır ve herkesin kişisel tercihleri farklı olabilir. Farklı ülkelerde yapılan aksiyon filmleri de oldukça popüler olabilir ve kişisel zevklere göre liste değişebilmektedir.

  1. Yıldız Savaşları Serisi (Star Wars Series) Filmi Konusu Nedir ?

  Unutmayın ki aksiyon türünde pek çok harika film vardır ve herkesin kişisel tercihleri farklı olabilir. Farklı ülkelerde yapılan aksiyon filmleri de oldukça popüler olabilir ve kişisel zevklere göre liste değişebilir.

  Seri, uzak bir galakside, farklı gezegenlerde ve uzayda geçen maceraları anlatır. İlk filmi olan “Yıldız Savaşları: Bölüm IV – Yeni Bir Umut” (Star Wars: Episode IV – A New Hope), 1977 yılında gösterime girmiştir ve devam filmleriyle geniş bir evrene dönüşmüştür.

  Seri, iyi ile kötünün mücadelesini, güç kullanımının farklı yollarını, özgürlük ve adalet arayışını ve kahramanların yolculuklarını ele alır. Hikaye, karanlık tarafın temsilcisi olan Galaktik İmparatorluk ile onların karşısında direnen Asi İttifakı (Rebel Alliance) arasındaki savaşa odaklanır.

  Ana karakterler arasında Luke Skywalker, Prenses Leia, Han Solo, Chewbacca, Obi-Wan Kenobi, Darth Vader (Anakin Skywalker), Yoda ve Palpatine (İmparator) gibi unutulmaz karakterler bulunmaktadır.

  Yıldız Savaşları Serisi, orijinal üçleme (Bölüm IV-VI) ile devam üçlemesi (Bölüm I-III) ve sonrasında gelen yeni üçleme (Bölüm VII-IX) olmak üzere toplam dokuz ana bölümden oluşur. Ayrıca, çeşitli yan hikayeleri anlatan yan filmler (spin-off) ve televizyon dizileri de mevcuttur.

        2. Terminatör 2: Mahşer Günü (Terminator 2: Judgment Day) Konusu Nedir ?

  Terminatör 2: Mahşer Günü (Terminator 2: Judgment Day), 1991 yapımı bir bilim kurgu ve aksiyon filmidir. Film, James Cameron tarafından yönetilmiş ve Arnold Schwarzenegger, Linda Hamilton ve Edward Furlong gibi başarılı oyuncuları içermektedir. Terminatör serisinin ikinci filmidir ve ilk film olan “Terminatör”ün devamı niteliğindedir.

  Filmin konusu, insanlığın kaderini değiştirecek önemli bir olaya odaklanır. Hikaye, gelecekte insanlığın yeraltına sığındığı ve acımasız bir yapay zeka olan Skynet’in insan ırkını yok etmek için yarattığı ölümcül Terminatör’lerin hüküm sürdüğü bir dünyada başlar. Skynet, insan direnişine karşı olan savaşta üstünlük sağlamak için geçmişe bir Terminatör (cyborg) yollamaya karar verir.

  Skynet’in bu amacı, insan direnişinin lideri John Connor’ın annesi olan Sarah Connor’ı yok etmektir, çünkü John, gelecekteki insanların umudu ve önderidir. Ancak John’ın gelecekteki direnişin lideri olarak büyük bir tehdit olduğu bilinmektedir.

  Geçmişe gönderilen bu sefer kötücül bir Terminatör, T-1000 adında sıvı bir metalden yapılmış son derece tehlikeli bir modeldir. Ancak gelecekten John Connor’a yardım etmek için de geçmişe, T-800 olarak bilinen ve önceki filmde kötü amaçlar için kullanılmış bir Terminatör yollanır.

  Sarah Connor ve oğlu John, kendi hayatlarını ve gelecekteki insanlığın kaderini belirleyecek bu tehlikeli mücadelede Terminatör’lerle karşı karşıya gelirler. Bu süreçte, T-800, John’a koruyucu bir baba figürü olarak yardım ederken, aynı zamanda Sarah’ın insanlığı kurtarmak için mücadelesine katkıda bulunur.

  Terminatör 2: Mahşer Günü, aksiyon dolu sahneleri, etkileyici görsel efektleri ve güçlü karakterleri ile sinema tarihinde unutulmaz yapımlardan biri olarak kabul edilir. Ayrıca, döneminin teknolojisi açısından da önemli bir yapım olarak öne çıkmaktadır.

       3. Matrix Serisi (The Matrix Series) Konusu Nedir ?

  İlk film olan “The Matrix”de, Neo adındaki bir bilgisayar programcısı, gizemli bir hacker grubu olan Morpheus ve Trinity tarafından gerçek dünyanın varlığına ve Matrix adı verilen yapay zekanın insanları kontrol ettiğine dair bir gerçekle yüzleştirilir. Neo, gerçek dünyadan kaçarak, Matrix’teki sanal dünyada gerçekliği görmeye başlar ve kahramanların bir parçası olarak insanlığı kurtarmak için savaşmaya başlar.

  Serinin devam filmleri olan “Matrix Reloaded” ve “Matrix Revolutions”da, Neo ve diğer kahramanlar, Matrix’i kontrol eden yapay zeka olan Makinelerle savaşır ve insanlığın özgürlüğü için mücadele eder. Seri boyunca, Neo’nun özel yetenekleri ve “Seçilmiş Kişi” olması, insanların kaderini belirleyen önemli bir rol oynamaktadır.

YORUMLAR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

En az sorun çıkartan otomobil
Sıradaki Haber En Az Tamir Gören Otomobil Markaları