var galleryTemplate = 3;
Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Emeklilere Müjde! 10 Bin Lira İkramiye Yolda

Bayram ikramiyesi haberleri gündemden düşmüyor. Emeklilere verilmesi beklenen bayram ikramiyesinin tutarı günden güne artmaya devam ediyor.

Bayram ikramiyesi haberleri gündemden

Geçtiğimiz hafta Emeklilerin bayram ikramiyelerine dair son olarak bir yasal düzenleme yapılmış ve tutar 2.000 TL’den 3.000 TL’ye yükseltilmişti. Yapılan zam tutarı ile tatmin olmayan emeklilere bir zam daha gündem oldu. Emeklilere verilmesi beklenen bayram ikramiyesinin tutarında artış mı olacak haberleri sosyal medyada yankılanmaya devam ediyor.

BAHÇELİ EMEKLİLERE UMUT VERDİ

Emeklileri umutlandıran ise MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin açıklaması oldu. Kısa bir süre önce Devlet Bahçeli, “Emeklilerimizin çağrıları haksız değildir, gerekli iyileştirmeler cömertçe yapılacaktır.” tartışmalara bu sözlerle dahil oldu.

Kulislere ise bugün oldukça sürpriz bir bilgi bomba gibi düştü. Kısa Dalga’nın iddiasına göre yapılacak ilk kabine toplantısında emekliler için sürpriz bir karar açıklanacak. Bu kararı da bizzat Cumhurbaşkanı Erdoğan duyuracak. Emekli maaşlarına belki ek bir zam yapılmayacak ama emekli bayram ikramiyelerinde bir artışa gidilerek emeklilerin gönlü kazanılmaya çalışılacak.

4 Mart 2024 Pazartesi günü yapılacak kabine toplantısının ardından emekliler için emekli bayram ikramiyelerine zam kararı netlik kazanmış olacak. Konuşulan rakama göre emeklilere verilecek bayram ikramiyesinin tutarı ”10.000” lira olacak.

4 Mart 2024 Pazartesi günü yapılacak olan Kabine toplantısının ardından emeklilere verilecek zam oranlarında artışın tutarı da kesinlik kazanacak. Emekliler tarafından beklenilen tutar 10.000 lira civarında olmaktadır.

 

 

YORUMLAR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

'Frankenstein' lakaplı Türk Doktor Yusuf
Sıradaki Haber Yusuf Erçin Sönmez Kimdir ? Neden Serbest Bırakıldı ?