var galleryTemplate = 3;
Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Eylem Tok Kimdir, Eylem Tok Olayı Nedir ?

Son zamanların gündem olan isimlerinden biri olan ”Eylem Tok” hakkında merak edilenleri bu yazımızda sizler için yazdık.

Son zamanların gündem olan

Eyüpsultan’da meydana gelen kazada Oğuz Murat Acı’nın ölümüne neden olan oğlunu Mısır’a kaçıran yazar Eylem Tok hakkında merak edilenleri ve olayın detaylarını bu yazımızda sizler için yazdık. Herkesin merak ettiği ”Eylem Tok kimdir, Eylem Tok olayı nedir ” sorularının cevaplarını bu yazımızda yazdık.

Eyüpsultan’da lüks ciple emniyet şeridinde arızalanan ATV motorunu kontrol eden gruba çarpan ve Oğuz Murat Acı’nın ölümüne neden olan 17 yaşındaki sürücü T.C.’yi Mısır’a kaçırdığı ortaya çıkan annesi yazar Eylem Tok, sosyal medyanın en çok merak edilen isimlerinden biri oldu.

Eylem Tok Kimdir ?

Eylem Tok, Türkiye’nin tanınmış yazar, şair, senarist ve yönetmenlerinden biridir. Çocuk yaşlarda şiir yazmaya başlayan Tok, daha sonra öykü, deneme ve roman türlerinde eserler verdi. Kendine özgü bir tarzı olan Tok, yazdığı romanlarla okuyucuların beğenisini kazandı. “Mihr”, “Allah’ın Piyonları”, “Noktalar” ve “Acı Şeker” gibi eserleri Türkiye’nin en çok satanlar listesinde yer aldı. Ayrıca, “Dev ve Üç Cüceler” ve “Dev ile Üç Cüce” adlı çocuk kitapları İngiltere, ABD ve Kanada’da da yayımlanmıştır.

Eylem Tok Neden Gündem Oldu, Eylem Tok Olayı Nedir ?

16 yaşındaki Timur Cihan, ATV motorunu tamir etmeye çalışan bir gruba ciple çarparak bir kişinin ölümüne, dört kişinin de yaralanmasına sebep oldu. Olay yerinden kaçan Timur Cihan’ın, annesi Eylem Tok ile birlikte Mısır’a gittiği iddia edilerek havaalanı kameralarına takıldı. Sosyal medya oldukça konuşulan olay sonrası Eylem Tok, “Timur ise olayın olduğu andan itibaren her gün ‘Lütfen Türkiye’ye dönelim ve ben cezam ne ise onu çekeyim, ben bir aileyi dağıttım’ diye ağlıyor. Hiçbir zaman burada kalmak, bu suçlamalardan kaçmak gibi bir düşüncesi olmadı onun. Ama annelik iç güdüsü, lütfen beni de anlayın. Ben olay yerinde insanların telefonlarını da toplamadım, bunlar doğru değil. Çok çok üzgünüm. Oradaki tüm çocuklar bizim de çocuklarımız, kazada ölen kardeşimizin ailesi bizim de ailemiz. Biz dönüp doğru olanı yapacağız ve adalete teslim olacağız. Hem kendim adına hem de oğlum adına tüm kamuoyundan içtenlikle özür diliyorum” açıklamalarında bulundu.