var galleryTemplate = 3;
Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Meteoroloji Uyarıda Bulundu! Yağışlar Geliyor

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan uyarılar detayında yağışların ülke genelinde artacağı ve yağışlar için vatandaşların dikkatli olması gerektiği söylendi.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından

Meteoroloji Genel Müdürlüğü, yurt genelinde yağış uyarısında bulundu. Meteoroloji Hava Tahmin Uzmanı Yusuf Ziya Yavuz tarafından yapılan açıklamalarda, ülke genelinde hava sıcaklığının düşeceğini ve yağışların yer yer sele ve su baskınlarına sebep olabileceğine karşı uyarıda bulundu.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü, yağışların kıyı Ege, Batı Akdeniz kıyıları ile Adana ve Mersin çevrelerinde yer yer kuvvetli olması beklendiğinden yaşanabilecek olumsuzluklara karşı vatandaşların dikkatli ve tedbirli olunması istedi.

Meteoroloji Hava Tahmin Uzmanı Yusuf Ziya Yavuz yaptığı açıklamada, “Batı bölgelerindeki yağışların gök gürültülü sağanak şeklinde olması beklenirken, çarşambadan itibaren kuzeyden gelen yeni bir yağışlı havanın etkisiyle sıcaklıklarının düşmesini, Karadeniz’in iç kesimleri ve Doğu Anadolu bölgesinin yükseklerinde karla karışık yağmurla kar yağışının görülmesini bekliyoruz.” dedi.

Ege’nin güneyi, Akdeniz’in batısı ve İç Anadolu’nun güneyinde yarın kuvvetli lodosun etkili olacağını bildiren Yavuz, sürücüleri dikkatli olmaları konusunda uyardı.

3 BÜYÜKŞEHİRDE Hava Durumu Nasıl Olacak ?

Ankara’da hafta boyunca görülecek yağışların gün içerisinde aralıklı olacağını ve etkisini kaybedeceğini belirten Yavuz, perşembe ve cuma günü özellikle Kızılcahamam gibi kuzey ilçelerde kar yağışı ihtimali olduğunu söyledi.

Yavuz, “Ankara’da hava sıcaklığı 18 derece iken sıcaklık hafta sonu 8 dereceye kadar düşecek. Gece sıcaklıklarının ise 4 dereceden eksi 2’ye kadar düşmesini bekliyoruz.” dedi.

İstanbul’da dört gün boyunca yağış görüleceğini dile getiren Yavuz, sıcaklıkların gündüz 15-16 dereceden 10 dereceye, gece ise 8-10 dereceden 4 dereceye kadar ineceğini aktardı.

İzmir’de de dört gün boyunca aralıklarla yağış görüleceğini bildiren Yavuz, gündüz ve gece sıcaklıkların 7-8 derece kadar düşeceğini kaydetti.