var galleryTemplate = 3;
Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Münferit Deprem Ne Anlama Gelir ?

Prof. Dr. Yaltırak’ın bugün yaşanan Çanakkale depreminde yaptığı açıklamanın anlamı bir çok kişi tarafından merak edilmektedir.

Prof. Dr. Yaltırak'ın bugün

Prof. Dr. Cenk Yaltırak, Çanakkale’nin Yenice ilçesinde saat 21.38’de meydana gelen 4,9 büyüklüğündeki depremle ilgili açıklamalarda bulundu. Yaltırak, “Mw 4.8’lik deprem, 1953 yılında kırılan kesimde gerçekleşen münferit bir depremdir” açıklamalarında bulunarak herkesin aklındaki sorulara cevap verdi.

Ünlü deprem hocası yaptığı açıklamalar ile sosyal medyada meraklanan vatandaşlara cevap verdi. Prof.Dr. Cenk Yaltırak, sosyal medya hesabı üzerinden yaptığı açıklamada;

“Kuzey Anadolu Orta Kolu üzerinde Yenice-Gönen segmenti üzerinde Gönen Barajı kuzeyinde olan Mw 4.8 lik deprem, 1953 yılında kırılan kesimde gerçekleşen münferit bir depremdir.”

Bir kullanıcının “Bölgesel başka bir yeri tetikler mi hocam?” şeklindeki sorusunu da yanıtlayan Yaltırak, “Kırılmış fayda tekrar büyük deprem olmaz” dedi.

Münferit Deprem Ne Anlama Gelir ?

Çanakkale’de olan depremin ardından açıklamalarda bulunan Prof. Dr. Cenk Yaltırak’ın söylediği ”münferit bir deprem” ne anlama gelmektedir bu yazımızda sizler için yazdık.

Münferit deprem kelimesinin anlamı, ardından tetiklendirmeyecek endişeye mahal olmayan doğa olayı anlamına gelmektedir.

 

 

 

YORUMLAR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Son zamanların oldukça konuşulan teknolojilerinden
Sıradaki Haber Yapay Zekanın Seçtiği Tüm Zamanların En İyi 10 Aksiyon Filmi