var galleryTemplate = 3;
Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Zorunlu Afet Sigortası Nedir, Zorunlu Afet Sigortası Nasıl Yapılır ?

Ekonomi Bakanı Mehmet Şimşek tarafından dile getirilen ve herkesin merak ettiği ”Zorunlu Afet Sigortası” nedir, Zorunlu deprem sigortası nasıl yapılır sorularını bu yazımızda sizler için cevaplandırdık.

Ekonomi Bakanı Mehmet Şimşek

Ekonomi Bakanı Mehmet Şimşek tarafından dile getirilen ve herkesin hakkında sıkça araştırmalar yapmaya başladığı ”Zorunlu Deprem Sigortası” hakkında bilinenleri sizlerle bu yazımızda yazdık.

2024 yılının ortasında değişeceği tahmin edilen sistem ile birlikte, zorunlu deprem sigortası DASK’ın adını Zorunlu Afet Sigortası (ZAS) olarak değiştirilecek. Başkent Sigorta Acenteleri Derneği (BASİAD) Başkanı Hacı Ali Yücel tarafından dile getirilen iddia ile ilgili bilinenler şöyle; Kahramanmaraş merkezli depremlerden sonra yeni düzenleme yapma ihtiyacının hasıl olduğunu, Zorunlu Afet Sigortası düzenlemesine yönelik ilgili kurumların çalışma yürüttüklerini belirterek bu çalışmanın önümüzdeki aylarda resmiyete alınması bekleniyor.

Bu açıklamaların dışında, DASK poliçelerinde eşya teminatının olmadığına, sadece konutun metrekaresine göre fiyat verildiğine dikkati çeken Yücel, kat malikleri ve kiracıların istemeleri halinde eşyalarını da ZAS kapsamında sigortalatabileceğini ifade edildi.

Yeni düzenlemelerin 2024’ün başında uygulamaya girmesini beklediklerini belirten Yücel, “Vatandaşların doğal afet sigortasını doğru bedellere, teminatlara ve bilgilere göre yaptırılması önem arz ediyor.” dedi.

 

YORUMLAR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Estetik, Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi
Sıradaki Haber Doktor Bülent Cihantimur Kimdir?