var galleryTemplate = 3;
Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

2024 Ramazan Kolisi Başvuru! E-DEVLET Ekranı Açıldı

Ramazan ayının gelmesine günler kala devlet tarafından ramazan kolisi yardım başvurur ekranı açıldı.

Ramazan ayının gelmesine günler

Ramazan ayının gelmesi ile birlikte herkesin sıkça araştırdığı konulardan biri olan ”Ramazan kolisi” hakkında bilinenleri bu yazımızda yazdık. 2024 Ramazan ayı için erzak yardımına başvurmak isteyen vatandaşların E-DEVLET üzerinden başvurularını yaparak erzak yardımı alabilmesi mümkün.

Devletin sosyal yardımları ve maddi destekleri tüm hızı ile devam ederken Ramazan ayının gelmesi ile beraber yeni müjde vatandaşlara son dakika haberi olarak duyuruldu.

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıfları SYDV ve belediyeler üzerinden ihtiyaç sahiplerine bedava ayçiçek yağı, un, şeker, çay gibi gıdalardan oluşan yardım paketleri dağıtılacak.

2024 Ramazan Erzak Kolisi Yardımı Başvurusu Nasıl Yapılır ?

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından yapılan açıklamada “3294 sayılı Kanun kapsamındaki ihtiyaç sahibi ailelerin gıda gibi temel ihtiyaçlarının karşılanması amacıyla başta Ramazan ayı ve Kurban Bayramı öncesinde olmak üzere ve yıl boyunca ihtiyaç olması halinde Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıfları tarafından gıda yardımı yapılmaktadır.” denilerek Ramazan ayı öncesi gıda yardımı dağıtılacağını duyurdu. Başvuru şartları ise “3294 sayılı Kanun kapsamındaki sosyal güvencesi olmayan ihtiyaç sahibi haneler ile sosyal güvencesi olan ancak hane içinde kişi başına düşen aylık geliri net asgari ücretin 1/3’ünden (2024 yılı için 5.667,37 TL) az olan haneler faydalanabilmektedir.” denilerek gelir şartı olarak açıklandı.

E-DEVLET Ramazan Erzak Kolisi Yardım Başvurusu 2024

Bakanlık üzerinden yapılacak olan yardımlarda yaşanılan illerde yer alan il ve ilçe vakıflar bölge müdürlüklerine yapılmaktadır. Belediyelerden gıda kolisi erzak yardımı almak isteyen kişiler arama bölümüne e-Devlet üzerinden e-Belediye Bilgi Sistemi Sosyal Yardım Talebi ve Sorgulama yazarak ilgili sayfaya ulaşabilmektedir.

YORUMLAR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Son zamanların en çok konuşulan
Sıradaki Haber Dune Part Two İzle, Dune Part Two HD İzle